Projekty - Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka – nowoczesny terminal multimodalny na Podkarpaciu

Nowocześnie wyposażony Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka zlokalizowany bezpośrednio przy płycie rzeszowskiego portu lotniczego, w pełnym zakresie realizuje operacje handlingowe lotniczych przewozów towarowych. Inwestycja spełnia wszystkie wymagania niezbędne do obsługi transportu mulitimodalnego - lotniczego i kołowego, stwarza doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o najwyższe standardy z zachowaniem niezbędnych norm bezpieczeństwa. Terminal cargo wyposażony jest w profesjonalny sprzęt, który zapewnia wysoki poziom usług w zakresie obsługi frachtu lotniczego. Jest to najnowocześniejszy Terminal Cargo w Polsce, który umożliwia Portowi Lotniczemu Rzeszów-Jasionka oferowanie w pełni komplementarnych usług w zakresie cywilnego transportu lotniczego tak w zakresie standardowych obsług towarowych jak i operacji specjalistycznych wykonywanych z użyciem najcięższych samolotów towarowych. Na terenie terminala działa także punkt obsługi Służby Celno-Skarbowej, który umożliwia realizację wszelkich procedur pozwalających na dopuszczenie towarów do wolnego obrotu na terytorium UE, wywóz towarów oraz przygotowanie innych procedur specjalnych.

Najemcami powierzchni logistycznej są Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oraz TSL, którą tworzą dwie spółki TS Logistic Sp. z o.o. oraz CARGO Sp. z o.o. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, realizując długoterminową strategię rozwoju usług w zakresie frachtu lotniczego, na powierzchni ponad 1 720 mkw., świadczy kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych. Grupa TSL zapewnia międzynarodowy transport lotniczy, drogowy i morski, zajmuje się spedycją, logistyką oraz magazynowaniem towarów. Zarządza przestrzenią magazynową Terminala Cargo, tworząc Centrum Dystrybucyjno - Logistyczne na Podkarpaciu. Swoje usługi realizuje na powierzchni ponad 3 153 mkw. , w tym 460 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

W Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka funkcjonują wysokiej klasy klimatyzowane pomieszczenia biurowo-socjalne. Nowymi najemcami powierzchni biurowej są firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services Sp. z o.o. oraz Availo Sp. z o.o.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka w liczbach:
• całkowita powierzchnia: 6 702 mkw.
• powierzchnia magazynowa: 4 607 mkw.
• powierzchnia biurowo-socjalna: 1 751 mkw.
• liczba miejsc parkingowych dla samochodów osobowych: 73